Catering Santiago Cafe w Trybunale Koronnym w Lublinie na Konferencji p.t. System wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi

W czwartek (6 listopada) w Trybunale Koronnym odbyła się międzynarodowa konferencja pt: „System wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi”. Konferencję zorganizowano w ramach Miejskiego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego w Lublinie.

W konferencji „System wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi”  uczestniczyli samorządowcy z całej Polski oraz goście z zagranicy (Grecja, Holandia, Norwegia, Wielka Brytania) przedstawiciele organizacji EHMA / ASKLEPIOS. Celem spotkania była wymiana doświadczeń w zakresie opieki nad osobami z zaburzeniami psychicznymi i roli samorządu terytorialnego w tym obszarze działalności. Konferencja była też próbą wypracowania innowacyjnych metod skutecznego systemu wsparcia dla osób zmagających się z problemami zdrowia psychicznego i ich rodzin.

Podczas sesji warsztatowych przedyskutowano zagadnienia związane z realizacją Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego, jak i problemy związane z tworzeniem opieki środowiskowej w miastach i społecznościach pozamiejskich.

Catering na konferencję został przygotowany przez Zakład Aktywności Zawodowej Misericordia (Santiago Cafe).

DSC06376DSC06388

Partnerzy