Listopadowa pielgrzymka do Częstochowy

Jedne z najpiękniejszych chwil 2011 roku przeżyliśmy podczas pielgrzymki na Jasną Górę. Urzekł nas widok klasztoru i niesamowity klimat, który panuje w jego murach. Wycieczka odbyła się 9 – 10 listopada 2011 roku. Pozostawiła po sobie ciepłe wspomnienia. Szczególnie podobała nam się Droga Krzyżowa na wałach Jasnej Góry. Odbyła się wieczorem, a mrok rozjaśniany był niesionymi przez nas – jej uczestników zapalonymi świecami.  Osoby chętne mogły uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim.
Warto wspomnieć także o Mszy Świętej w intencji Stowarzyszenia Misericordia, która odbyła się w kaplicy (przed Cudownym Obrazem). Mszę odprawił Ksiądz Prałat Tadeusz Pajurek. Podczas ceremonii wysłuchaliśmy psalmu zaśpiewanego przez „naszego” Księdza Dyrektor Bogusława Suszyło.
W ramach pielgrzymki zwiedzaliśmy jeszcze muzeum i skarbiec jasnogórski. Dodatkową atrakcją było oglądanie ruin zamku w Olsztynie koło Częstochowy. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy też Park Miniatur i ruchomą szopkę. Wróciliśmy bogatsi o piękne wspomnienia.

Partnerzy