Obchody Jubileuszu 10-lecia Warsztatu Terapii Zajęciowej „Misericordia”

Warsztat Terapii Zajęciowej, funkcjonujący przy Charytatywnym Stowarzyszeniu Niesienia Pomocy Chorym „Misericordia” w dniu 7 lutego 2017 roku będzie obchodzić Jubileusz 10-lecia działalności. W dniach następnych (8-10 lutego 2017 roku) zorganizowane zostaną Dni Otwarte WTZ.

Przygotowana uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.00 w Kościele Parafialnym Św. Jakuba Apostoła w Lublinie przy ulicy Głuskiej 145, a część oficjalna będzie miała miejsce w siedzibie Warsztatu Terapii Zajęciowej „Misericordia” przy ul. Głuskiej 138.

Obchody Jubileuszu 10-lecia działalności otworzy uroczysty polonez, wykonany przez uczestników i pracowników WTZ wspólnie z Zespołem Tańca Dawnego Belriguardo.
W programie zaplanowano m.in. świadectwa osób z niepełnosprawnością psychiczną, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Tu jest moje miejsce – miejsce moich marzeń” oraz niespodziankę wokalną zaprezentowaną przez kameralny zespół Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków Oddział Lubelski.

Podczas uroczystości przygotowane zostaną inne atrakcje, m.in. kiermasz prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej „Misericordia”, wystawa prac uczestników galerii „Inna” oraz instalacja artystyczna – „Czym jest dla mnie WTZ”.

Podczas kolejnych dni (8-10 lutego 2017 roku) zostanie przeprowadzony cykl warsztatów, wykładów oraz prelekcji pod hasłem przewodnim „Zdrowy Ty – zdrowa ja”, mającym na celu rozpowszechnienie profilaktyki zdrowia psychicznego.

„Dni Otwarte WTZ” skierowane są do wszystkich osób zainteresowanych tematem profilaktyki zdrowia psychicznego – mieszkańców województwa lubelskiego, lokalnej społeczności, środowiska osób z niepełnosprawnością psychiczną oraz ich rodzin, pracowników pomocy społecznej, służby zdrowia, młodzieży, dzieci oraz do każdego, któremu nie jest obojętny temat zdrowia, w tym zdrowia psychicznego.

Udział w warsztatach oraz wykładach jest bezpłatny. Podczas „Dni Otwartych WTZ” będzie można również nabyć produkty wykonane przez uczestników WTZ „Misericordia”.

Honorowy Patronat nad Jubileuszem 10-lecia działalności WTZ „Misericordia” objęli: Wojewoda Lubelski, Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Prezydenta Miasta Lublin.

Patronatu medialnego udzieliły takie media jak Dziennik Wschodni, Gość Niedzielny, Niedziela, Radio eR, Radio Lublin, TVP3 Lublin.

Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin.

Jubileusz 10-lecia WTZ Misericordia wspiera firma Lubsad oraz Pszczółka.

plakat Jubileusz 10 lecia WTZ