Placówka Wsparcia Dziennego

Placówka Wsparcia Dziennego „Misericordia” inaczej Świetlica „Misericordia” działa już od 2007 r. To placówka opiekuńczo-wychowawcza przeznaczona dla dzieci i młodzieży (6 – 16 lat), w wyjątkowych sytuacjach dla dzieci młodszych, pochodzących lub uczących się w granicach terenu miasta Lublin.
Podstawowym celem działalności świetlicy jest wspomaganie rodzin w procesie opiekuńczo-wychowawczym poprzez zorganizowanie dzieciom czasu i zapewnienie jego spędzania w sposób atrakcyjny i akceptowany społecznie.
W świetlicy dzieci mogą bezpiecznie spędzić czas, odrobić lekcje korzystając z pomocy wychowawców, spotkać się z przyjaciółmi, zawierać nowe znajomości, skorzystać z Internetu, nabywać i doskonalić swoje umiejętności społeczne niezbędne dla funkcjonowania w codziennym życiu. Mogą także zawsze skorzystać z posiłku dostosowanego do pory dnia i czasu przebywania.

Pobyt dziecka w placówce jest nieodpłatny i dobrowolny

Jesteśmy otwarci na propozycje zarówno dzieci jak i ich rodziców, co do tematyki zajęć. Realizując je pragniemy ukazać wiele możliwości rozwijania swych pasji, talentów. Posiadamy profesjonalne sprzęty do realizacji warsztatów, sprzęt multimedialny umożliwiający projekcje filmowe, organizację dyskotek.
Ponadto dla podopiecznych świetlicy organizujemy w ciągu całego roku, zarówno podczas nauki szkolnej jak i ferii zimowych oraz wakacji wyjścia do kina, teatru, zajęcia rekreacyjno-sportowe w profesjonalnych obiektach (Strefa H2O – kryta pływalnia, Icemania – lodowisko, Słoneczny Wrotków – odkryte baseny i zjeżdżalnie wodne, park linowy, Skrzynice Pierwsze – ścianka wspinaczkowa, podchody, strzelanie z łuku i wiele innych). Wspólnie odwiedzamy imprezy w centrum miasta takie jak: Jarmark Jagielloński, Karnawał Sztukmistrzów czy Lubelski Festiwal Nauki.

Czekamy na Ciebie od poniedziałku do piątku od godziny 15.30. do 19.30 

Harmonogram zajęć na rok szkolny:
PONIEDZIAŁEK – gry i zabawy edukacyjne rozwijające pamięć i koncentrację, pomagające w nauce
WTOREK – zajęcia teatralno-muzyczne – chętni mają szansę nauczyć się występowania na profesjonalnej scenie oraz gry na gitarze
ŚRODA – zajęcia plastyczno-manualne – wykonujemy okazjonalne kartki, ozdoby m.in. metodą decoupage i scrapbooking, poznajemy techniki plastyczne, sztukę orgiami i wiele innych
CZWARTEK – zajęcia sportowo-ruchowe na terenie świetlicy, placu zabaw, boisku szkolnym oraz w obiektach miasta Lublin
PIĄTEK – zajęcia filmowe – pomogają w odkrywaniu świata wyobraźni

Informacje i kontakt:
Placówka Wsparcia Dziennego „Misericordia”
Adres: ul. Głuska 138, 20-380 Lublin
Telefon kontaktowy: (81) 759 92 99, e-mail: [email protected]
Czas pracy: 15.30 – 19.30.

 

Bardzo serdecznie zachęcamy do odwiedzenia świetlicy „Misericordia”

Partnerzy