Spotkanie dla podopiecznych Stowarzyszenia Misericordia 2015

W dniu 5 kwietnia 2015 odbyło się spotkanie dla około 100 podopiecznych Stowarzyszenia Misericordia – materiał z Panoramy Lubelskiej w TVP Lublin

Często nie mają nikogo bliskiego i święta spędzają samotnie. Często są chorzy, zdani na pomoc innych. Podopieczni Stowarzyszenia Misericordia spotkali się dziś, po porannej mszy rezurekcyjnej na tradycyjnym wielkanocnym śniadaniu.

Od szesnastu lat ci, którzy nie mają gdzie spędzać świąt albo nie stać ich na przygotowanie świątecznego posiłku spotykają się przy ul. Abramowickiej w Lublinie. W tym roku w świątecznym spotkaniu wzięło udział ok. 100 osób. Wiele z nich spędza tutaj święta regularnie. Są też tacy, którzy mają bliskich, ale na ich obecność w święta z różnych powodów, nie mogą liczyć i zamiast w pustym mieszkaniu, wolą spędzić przynajmniej chwilę wśród innych.

Wspólne świąteczne śniadanie to praca wolontariuszy ze Stowarzyszenia Misericordia. To osoby, które poświęcają swój świąteczny czas aby dać coś innym, tym którzy tego potrzebują. Dla swoich podopiecznych stowarzyszenie przygotowało również paczki świąteczne, aby nikt nie odszedł do domu z pustymi rękami.