Spotkanie opłatkowe 2012 – relacja i zdjęcia

środę dnia 12 grudnia 2012 roku wszyscy pracownicy i domownicy Środowiskowego Domu Samopomocy i Stowarzyszenia Misericordia udali się do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Głusku na uroczysty opłatek.

Na ten opłatek, zorganizowany przez Zakłady Aktywności Zawodowej i WTZ, zostali zaproszeni liczni goście z zarządu miasta i województwa, a przede wszystkim Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik.

Uroczystość składała się z części oficjalnej i z poczęstunku. Już od momentu gromadzenia się gości nasz zespół muzyczny śpiewał kolędy przy akompaniamencie gitary i harmonii. Miał przerwę tylko wtedy, gdy były przemówienia, a zwłaszcza, gdy Ksiądz Arcybiskup składał nam wszystkim życzenia.

Na część oficjalną złożyły się przemówienia kilku ważnych osobistości miasta, a zwłaszcza słowa Księdza Arcybiskupa. Uświadomił on nam, że tradycyjny polski zwyczaj dzielenia się opłatkiem – znakiem chleba i Eucharystii – niech zawsze na nowo dopinguje nas do starania się o to , by innym z nami było dobrze, a wtedy będziemy też doświadczać dobroci innych wobec nas. Przytoczył też przykład dwóch mnichów, którzy wyszli ze swojej celi w poszukiwaniu miejsca, gdzie niebo łączy się z ziemią. Szukali długo, a gdy wreszcie znaleźli, okazało się, że są znów we własnej celi, bo tu się niebo styka z ziemią.

Potem Ksiądz Arcybiskup poświęcił opłatki i nastąpiło składanie życzeń. Nie zdążyliśmy sobie wszyscy nawzajem ich złożyć (co było niemożliwe, bo było nas bardzo wiele), gdy nasi kelnerzy z ZAZ- ów podali gorący barszczyk z uszkami, a po nim inne potrawy. Wszystko było bardzo smaczne i wszystkim dopisywał apetyt. Ogólnie atmosfera była bardzo ciepła i wszyscy byliśmy zadowoleni.

Ksiądz Arcybiskup był z nami tylko około godziny, ale jego obecność znaczyła dla nas wiele, bo dodała splendoru uroczystości.

Hanna Karniewska

Response code is 404
Partnerzy