Inauguracja zatrudnienia w ramach projektu „SuperSprawni na rynku pracy”

Dnia 11.02.2014 w Światowym Dniu Chorego miało miejsce ważne wydarzenie w historii Stowarzyszenia Misericordia. Po uroczystej Mszy Świętej, sprawowanej w intencji uczestników projektu „SuperSprawni na rynku pracy” w kościele Św. Tadeusza Judy, nastąpiło spotkanie z okazji inauguracji zatrudnienia 20 osób niepełnosprawnych w Charytatywnym Stowarzyszeniu Niesienia Pomocy Chorym Misericordia. Po przywitaniu gości, Prezes Stowarzyszenia Ksiądz Prałat Tadeusz Pajurek wręczył umowy o pracę.

Rozpoczęcie zatrudnienia osób niepełnosprawnych w ramach projektu poprzedzało kilka etapów. Po przeprowadzanej rekrutacji wybrano 20 beneficjentów. W grudniu uczestnicy brali udział w szkoleniach z zakresu „Integracji”, „Alternatywnych i wspomagających metod komunikacji” oraz „Kształtowania umiejętności organizowania i zarządzania czasem” prowadzonych przez dr pedagogiki panią Agnieszkę Sadowską. Dyrektor ZAZ w Łecznej pani Małgorzata Paprota zapoznała uczestników projektu z „Ekonomią społeczną w teorii i w praktyce”. W międzyczasie każdy z beneficjentów skorzystał z konsultacji z doradcą zawodowym.

Styczeń upłynął pod znakiem zajęć praktycznych w „Zajeździe Gościnnym” oraz Restauracji „Koncertowa”. Beneficjenci poznali tajniki pracy na stanowisku kelner/pomoc kuchenna oraz pracownik małej gastronomii. W lutym natomiast, pod okiem trzech trenerów rozpoczęło się wyczekiwane zatrudnienie. Obecnie 20 osób niepełnosprawnych pracuje na 0,55 etatu w Barze „Pod Modrzewiem” oraz jako kelner/pomoc kuchenna w budynku ZAZ Misericordia mieszczącym się przy ul. Głuskiej 138. Przez cały okres projektu beneficjenci objęci są opieką psychologa oraz logopedy by w pełni skorzystać możliwości kompleksowego wsparcia. Projekt potrwa do 31.01.2015.

Response code is 404

 

DSC03110

Partnerzy