Wspomnienie uroczystości 10 lecia Warsztatu Terapii Zajęciowej Misericordia (zdjęcia)

„10 LAT MINĘŁO JAK JEDEN DZIEŃ – JUBILEUSZ 10-LECIA WTZ MISERICORDIA”

Uroczysta Msza Święta, polonez, koncert muzyczny oraz „Dni Otwarte” – tak Warsztat Terapii Zajęciowej, funkcjonujący przy Charytatywnym Stowarzyszeniu Niesienia Pomocy Chorym „Misericordia” obchodził Jubileusz 10-lecia działalności. Oficjalne uroczystości odbyły się w dniu 7 lutego 2017 roku, a w dniach następnych (8-10 lutego 2017 roku) zorganizowano Dni Otwarte WTZ.

Przygotowana uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą o godz. 10.00 w Kościele Parafialnym Św. Jakuba Apostoła w Lublinie przy ulicy Głuskiej 145, a część oficjalna miała miejsce w siedzibie Warsztatu Terapii Zajęciowej „Misericordia” przy ul. Głuskiej 138.

Obchody Jubileuszu 10-lecia działalności otworzył uroczysty polonez, wykonany przez uczestników i pracowników WTZ wspólnie z Zespołem Tańca Dawnego Belriguardo. W programie pojawiły m.in. wypowiedzi zaproszonych gości oraz gospodarzy, świadectwa osób z niepełnosprawnością psychiczną. Równolegle w Miejskiej Bibliotece Publicznej i. Hieronima Łopacińskiego, Filia nr 39 w Lublinie rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Tu jest moje miejsce – miejsce moich marzeń”. Po oficjalnej części wydarzenia wszystkich przybyłych gości zaproszono na poczęstunek oraz niespodziankę wokalną w wykonaniu kameralnego zespołu Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków Oddział Lubelski.

Podczas kolejnych dni (8-10 lutego 2017 roku) został przeprowadzony cykl warsztatów, wykładów oraz prelekcji pod hasłem przewodnim „Zdrowy Ty – zdrowa ja”, mającym na celu rozpowszechnienie profilaktyki zdrowia psychicznego. Prowadzącymi byli przede wszystkim specjaliści w dziedzinie psychodietetyki, rehabilitacji, świadczeń dla osób niepełnosprawnych oraz pracownicy WTZ Misericordia.

Podczas czterech dni Obchodów Jubileuszu przygotowane zostały inne atrakcje, m.in. kiermasz prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej „Misericordia”, wystawa prac uczestników galerii „Inna” oraz instalacja artystyczna – „Czym jest dla mnie WTZ”. Podczas „Dni Otwartych WTZ” można było również nabyć produkty wykonane przez uczestników WTZ „Misericordia”.

W trakcie trwania uroczystości WTZ Misericordia do placówki ośrodka przybyło ok. 120 osób. Wśród przybyłych gości pojawili się przedstawiciele władz województwa lubelskiego, przede wszystkim Wojewoda Lubelski – Pan Przemysław Czarnek, przedstawiciele władz Miasta Lublin, przedstawiciele instytucji związanych z pomocą społeczną oraz społeczność lokalna.

Patronatu medialnego nad Jubileuszem 10-lecia WTZ Misericordia udzieliły takie media jak Dziennik Wschodni, Gość Niedzielny, Niedziela, Radio eR, Radio Lublin, TVP3 Lublin. Projekt zrealizowany został przy pomocy finansowej Miasta Lublin. Obchody Jubileuszu 10-lecia WTZ Misericordia wsparła również firma Lubsad oraz Fabryka Cukierków Pszczółka.

Kierownik WTZ Misericordia

Andżelika Poniewozik

Poniżej prezentujemy fotorelację z obchodów 10 lecia Warsztatu Terapii Zajęciowej działającego przy Charytatywnym Stowarzyszeniu Niesienia Pomocy Chorym Misericordia.

44 3 4 5 6 8 10 12 13 14 15 16 17 18 19 19.1 20 22 23 25 26 27 28 30 31 32 33 34 36 38 42 43