W imieniu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie – Zakład Aktywności Zawodowej Misericordia zaprasza na konferencję p.t. „Wdrażanie Modelu Lokalnej Współpracy i Regionalnej Platformy Współpracy”. Konferencja odbędzie w Pałacu Czartoryskich przy Placu Litewskim 2 w Lublinie w dniu 27 sierpnia 2014 r. w godz. 9.00. – 15.00.
Jednocześnie wszyscy uczestnicy konferencji mają możliwość uczestniczenia w Gali nadania znaku promocyjnego ekonomii społecznej „Zakup Prospołeczny”, która odbędzie się 27 sierpnia w Teatrze Starym w Lublinie przy ul. Jezuickiej 18 w godz. 18.00. – 21.00. Gwiazdą wieczoru będzie Lubelska Federacja Bardów.
Wypełnione formularze zgłoszeniowe proszę przesyłać:
na mail: [email protected]
lub faxem 81 75 195 01
lub na adres: Stowarzyszenie Misericordia, Lublin, ul. Głuska 145 kod 20 – 385
Uczestnikami konferencji mogą być:
A) Przedstawiciele Samorządu Województwa Lubelskiego
B) Przedstawiciele władz samorządowych z terenu województwa lubelskiego
C) Pracownicy jednostek organizacyjnych pomocy społecznej z terenu województwa lubelskiego
D) Pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie
E) Pracownicy powiatowych urzędów pracy funkcjonujących na terenie województwa lubelskiego
F) Przedstawiciele klubów i centrów integracji społecznej funkcjonujących na terenie województwa lubelskiego
G) Przedstawiciele instytucji pomocy i integracji społecznej
H) Przedstawiciele ośrodków wsparcia ekonomii społecznej funkcjonujących na terenie województwa lubelskiego
Nie zapewniamy zwrotu kosztów dojazdu. Konferencja odbywa się w ścisłym centrum Lublina w strefie płatnego parkowania. W przypadku rezerwacji miejsca parkingowego na konferencję prosimy o informację na mail: [email protected] lub fax/ tel. 81 751 95 01
Program Konferencji:
Miejsce: Pałac Czartoryskich Plac Litewski 2
9.00 – 10.00 Rejestracja
10.00 – 10.05 Powitanie – Aleksandra Warmińska, Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie
10.05 – 10.20 Koncert muzyczny – Dominik Mielko, fortepian
10.20 – 10.30 Wystąpienia zaproszonych gości
10.30 – 11.00 Model Lokalnej Współpracy i Regionalna Platforma Współpracy – założenia i cele – Iwona Kędziera, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie
11.00 – 11.40 Procedury kompetencji i zasady współpracy w ramach Regionalnej Platformy Współpracy – Arkadiusz Biały, Ekspert w zakresie opracowania procedur w Pilotażu
11.40 – 12.00 Przerwa kawowa
12.00 – 12.30 Certyfikacja Klubów Integracji Społecznej – Anna Bekier, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie
12.30 – 13.30 Model Lokalnej Współpracy na przykładzie Gmin realizujących Pilotaż Modelu Lokalnej Współpracy
13.30 – 14.00 Podsumowanie – Iwona Kędziera, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie
14.00 – 15.00 Lunch
Miejsce: Teatr Stary Lublin, ul. Jezuicka 18 www.teatrstary.eu
18.00. – 21.00. Gala nadania znaku promocyjnego ekonomii społecznej „Zakup Prospołeczny”.
Gwiazdą wieczoru będzie Lubelska Federacja Bardów.
Galę poprowadzi Anna Duda Ziętek.
Informacja o Znaku „Zakup prospołeczny”
Ekonomia społeczna daje pracę i szansę na samodzielność życiową osobom niepełnosprawnym, długotrwale bezrobotnym, bezdomnym – i innym mającym niewielkie szanse na rynku pracy. Podmioty ekonomii społecznej – jak spółdzielnie socjalne, firmy społeczne, zakłady aktywności zawodowej – to instytucje tworzone przez takie osoby i dla takich osób.
Podmioty te działają coraz sprawniej i w coraz większej liczbie branż. Aby się rozwijać, potrzebują profesjonalnego marketingu. Potrzebują także przychylności społecznej. Już teraz można i warto kupować ich produkty i usługi.
W roku 2010 w Wielkopolsce opracowano i zarejestrowano znak, który – podobnie jak najlepsze europejskie znaki jakości, intuicyjnie informuje klienta o swoim przesłaniu. Wykorzystano w nim rozpoznawalne elementy: kod kreskowy, serce, torbę na zakupy. Stał się znakiem wysokiej jakości produktów i usług podmiotów ekonomii społecznej.
Znak „Zakup prospołeczny” jest już obecny w ośmiu województwach, a już wkrótce – 27 sierpnia 2014 podczas Gali w Teatrze Starym w Lublinie, pojawi się w województwie lubelskim. Do tej pory wyróżniono ponad dwadzieścia podmiotów ekonomii społecznej w całej Polsce.
Informacja o Lubelskiej Federacji Bardów (gwiazda wieczoru w Teatrze Starym)
LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW (zwana w skrócie Federacją) Oryginalna formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki. Sposobem organizacji pracy przypominająca piwnice artystyczne, gdzie jest wielu autorów, kompozytorów i wykonawców. Czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej; nawiązuje do ambitnych nurtów rocka i popu. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową. Warte podkreślenia jest, że zarówno muzyka jak i tekst są przeważnie dziełem członków zespołu.Najważniejsze występy w charakterze gwiazdy zanotowała podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot – Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję”. Z sukcesem koncertowała w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie, i wielokrotnie w Londynie. Najczęściej jednak w Polsce. Swoje płyty grupa nagrywała (m. in.) w studio pr. III PR im. Agnieszki Osieckiej i w studio PR Kraków. Wszystkie fonogramy były promowane przez PR, a większość przez TVP pod postacią rejestrowanych koncertów.
Zespół stworzyli i tworzą laureaci najważniejszych festiwali piosenki artystycznej.
Marek Andrzejewski – śpiew, kompozycje, teksty, gitara,
Jan Kondrak – śpiew, kompozycje, teksty,
Piotr Selim – śpiew, kompozycje, instrumenty klawiszowe,
Jola Sip – śpiew, kompozycje, teksty,
Tomasz Deutryk – perkusja, śpiew,
Krzysztof Nowak – gitara basowa, kompozycje,
Katarzyna Wasilewska – skrzypce, śpiew,
Piotr Bogutyn – gitara elektryczna
Informacja o Dominiku Mielko (pianiście, klawesyniście)
Ukończył studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie klawesynu profesora Leszka Kędrackiego i klasie kameralistyki profesora Władysława Kłosiewicza .
W roku 2010 uczestniczył w kursie pianistycznym Vladimira Ashkenaziego w Londynie.
W latach 2010-13 studiował w Royal Northern College of Music w Manchesterze w klasie fortepianu Colina Stonea, w klasie klawesynu Juliana Perkinsa, Terenca Charlstona.
Jako klawesynista brał udział w różnych przedsięwzięciach orkiestr: The Rosamund Baroque Ensemble i RNCMSU Bach Ensamble m.in. wykonując kantaty Georga Haendla w St. Martin in the Fields w Londynie czy Oratorium Wielkanocne Jana Sebastiana Bacha w St. Ann’s Church w Manchesterze.
Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzyczna II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie.
Aktualnie jest klawesynistą Filharmonii Lubelskiej, współpracuje z Orkiestrą Trybunału Koronnego oraz Instytutem Muzyki UMCS.
Informacja o Annie Dudzie Ziętek (osobie prowadzącej Galę w Teatrze Starym)
dr nauk prawnych, germanista, tłumacz przysięgły, nauczyciel akademicki. Prawo studiowała w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie i w Ludwig Maximilian Universität w Monachium, gdzie pisała także rozprawę doktorską, germanistykę w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Johannes Guttenberg Universität w Mainz.
Publikuje artykuły z dziedziny prawa i mediów w prasie specjalistycznej. Jest autorką filmów dokumentalnych (m.in. „Bohater w skali mikro”, „Droga”, „Powrót”, „Moja głowa mnie zwiodła”), reportaży i felietonów społecznych, kulturalnych, informacyjnych, interwencyjnych dla TVP Lublin (realizator i autor scenariusza cyklu filmów dokumentalnych o „trudnej młodzieży”, która z powodu demoralizacji albo popełnionych czynów karalnych znalazła się w ośrodkach kuratorskich „Na imię mam…”, cyklu reportaży o beneficjentach instytucji pomocy społecznej, autor i realizator cyklu reportaży o tematyce naukowej i biznesowej „Einstein dla biznesu” i „Laboratorium biznesu”, współrealizator telenoweli dokumentalnej „Zupełnie zwyczajne życie”, autor felietonów i reportaży do programów „Zdarzenia” „Magazyn weekendowy”, „Wakacyjne spotkania”, „Lubelskie-smakuj życie”, „Panorama lubelska”), TVP 1 („Celownik”, „Kontakt”, „Kawa czy herbata”), TVP 2 („Ekspres reporterów”, „Stop reportaż”, „S.O.S”), TVP Info („Reportaż z prawdziwego zdarzenia”, „16/16”), TVP Polonia („Polska z bocznej drogi”), filmów promocyjnych, reklamowych m.in. dla OIC, KWP, MUP, BŻ. Od września 2010 roku wydawca i gospodarz codziennego programu na żywo „Zobacz, co słychać” w TVP Lublin. Jest trzykrotną stypendystką programów naukowych w Monachium i Mainz. Współpracowała z WDR i Arte. Filmy jej autorstwa prezentowane były na festiwalach filmowych i w ramach pokazów specjalnych. Najważniejsze wyróżnienie to główna nagroda „Boundless Media Award” w międzynarodowym konkursie filmowym organizowanym przez UNESCO, EBU, COPEAM, TV France, NPS, WDR za film „Mixed Couple”, którą odebrała w 2007 roku w Paryżu. Brała udział w konferencjach medialnych, warsztatach filmowych i warsztatach dziennikarskich m.in. w Kolonii, Paryżu, Bonn, Amsterdamie. W maju i czerwcu 2008 r. na zaproszenie TV niemieckiej wraz z 11 dziennikarzami, scenarzystami i reżyserami z całego świata, jako jedyna dziennikarka z Polski, wzięła udział w miesięcznym cyklu szkoleń i warsztatów Academy for Intercultural Journalism w Kolonii, Bonn (WDR, Deutsche Welle). Współpracowała z ZDF w Mainz, gdzie zrealizowała reportaż pt. Jaimee. W 2008 roku otrzymała stypendium dla dziennikarzy i polityków w Bonn i Brukseli. W styczniu 2009 roku uzyskała kartę ekranową prezenterską.