Zaproszenie na konferencję 27 sierpnia 2014 r. „Wdrażanie Modelu Lokalnej Współpracy i Regionalnej Platformy Współpracy”

znak_tlo_white

W imieniu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie –  Zakład Aktywności Zawodowej Misericordia zaprasza na konferencję p.t. „Wdrażanie Modelu Lokalnej Współpracy i Regionalnej Platformy Współpracy”. Konferencja odbędzie w Pałacu Czartoryskich przy Placu Litewskim 2 w Lublinie w dniu 27 sierpnia 2014 r. w godz. 9.00. – 15.00.

Jednocześnie wszyscy uczestnicy konferencji mają możliwość uczestniczenia w Gali nadania znaku promocyjnego ekonomii społecznej „Zakup Prospołeczny”, która odbędzie się 27 sierpnia w Teatrze Starym w Lublinie przy ul. Jezuickiej 18  w godz. 18.00. – 21.00. Gwiazdą wieczoru będzie Lubelska Federacja Bardów. 

 

Wypełnione formularze zgłoszeniowe proszę przesyłać:

na mail: [email protected]

lub faxem 81 75 195 01

lub na adres: Stowarzyszenie Misericordia, Lublin, ul. Głuska 145 kod 20 – 385

Formularz zgłoszeniowy

Program-Konferencja

Regulamin rekrutacji

logo_NSS_CDR_9_0 (1)logo-woj2007EU+EFS_P-kolor

 

Uczestnikami konferencji mogą być:

A)     Przedstawiciele Samorządu Województwa Lubelskiego

B)      Przedstawiciele władz samorządowych z terenu województwa lubelskiego

C)      Pracownicy jednostek organizacyjnych pomocy społecznej z terenu województwa lubelskiego

D)     Pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie

E)      Pracownicy powiatowych urzędów pracy funkcjonujących na terenie województwa lubelskiego

F)      Przedstawiciele klubów i centrów integracji społecznej funkcjonujących na terenie województwa lubelskiego

G)     Przedstawiciele instytucji  pomocy i integracji społecznej

H)     Przedstawiciele ośrodków wsparcia ekonomii społecznej funkcjonujących na terenie województwa lubelskiego

 

Nie zapewniamy zwrotu kosztów dojazdu. Konferencja odbywa się w ścisłym centrum Lublina w strefie płatnego parkowania. W przypadku rezerwacji miejsca parkingowego na konferencję prosimy o informację na mail: [email protected] lub fax/ tel. 81 751 95 01

Program Konferencji:

Miejsce: Pałac Czartoryskich Plac Litewski 2 

9.00 – 10.00               Rejestracja

10.00 – 10.05              Powitanie – Aleksandra Warmińska, Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie

10.05 – 10.20              Koncert muzyczny – Dominik Mielko, fortepian

10.20 – 10.30             Wystąpienia zaproszonych gości

10.30 – 11.00              Model Lokalnej Współpracy i Regionalna Platforma Współpracy – założenia i cele – Iwona Kędziera, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie

11.00 – 11.40              Procedury kompetencji i zasady współpracy w ramach Regionalnej Platformy Współpracy – Arkadiusz Biały, Ekspert w zakresie opracowania procedur w Pilotażu

11.40 – 12.00             Przerwa kawowa

12.00 – 12.30              Certyfikacja Klubów Integracji Społecznej – Anna Bekier, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie

12.30 – 13.30              Model Lokalnej Współpracy na przykładzie Gmin realizujących Pilotaż Modelu Lokalnej Współpracy

13.30 – 14.00              Podsumowanie – Iwona Kędziera, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie

14.00 – 15.00             Lunch

 

Miejsce: Teatr Stary Lublin, ul. Jezuicka 18     www.teatrstary.eu

18.00. – 21.00. Gala nadania znaku promocyjnego ekonomii społecznej „Zakup Prospołeczny”.

 Gwiazdą wieczoru będzie Lubelska Federacja Bardów

Galę poprowadzi Anna Duda Ziętek.

 

 Informacja o Znaku „Zakup prospołeczny”

Ekonomia społeczna daje pracę i szansę na samodzielność życiową osobom niepełnosprawnym, długotrwale bezrobotnym, bezdomnym – i innym mającym niewielkie szanse na rynku pracy. Podmioty ekonomii społecznej – jak spółdzielnie socjalne, firmy społeczne, zakłady aktywności zawodowej – to instytucje tworzone przez takie osoby i dla takich osób.

Podmioty te działają coraz sprawniej i w coraz większej liczbie branż. Aby się rozwijać, potrzebują profesjonalnego marketingu. Potrzebują także przychylności społecznej. Już teraz można i warto kupować ich produkty i usługi.

W roku 2010 w Wielkopolsce opracowano i zarejestrowano znak, który – podobnie jak najlepsze europejskie znaki jakości, intuicyjnie informuje klienta o swoim przesłaniu. Wykorzystano w nim rozpoznawalne elementy: kod kreskowy, serce, torbę na zakupy. Stał się znakiem wysokiej jakości produktów i usług podmiotów ekonomii społecznej.

Znak „Zakup prospołeczny” jest już obecny w ośmiu województwach, a już wkrótce – 27 sierpnia 2014 podczas Gali w Teatrze Starym w Lublinie, pojawi się w województwie lubelskim. Do tej pory wyróżniono ponad dwadzieścia podmiotów ekonomii społecznej w całej Polsce.

 Informacja o Lubelskiej Federacji Bardów (gwiazda wieczoru w Teatrze Starym)

LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW (zwana w skrócie Federacją) Oryginalna formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki. Sposobem organizacji pracy przypominająca piwnice artystyczne, gdzie jest wielu autorów, kompozytorów i wykonawców. Czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej; nawiązuje do ambitnych nurtów rocka i popu. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową. Warte podkreślenia jest, że zarówno muzyka jak i tekst są przeważnie dziełem członków zespołu.Najważniejsze występy w charakterze gwiazdy zanotowała podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot – Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję”. Z sukcesem koncertowała w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie, i wielokrotnie w Londynie. Najczęściej jednak w Polsce. Swoje płyty grupa nagrywała (m. in.) w studio pr. III PR im. Agnieszki Osieckiej i w studio PR Kraków. Wszystkie fonogramy były promowane przez PR, a większość przez TVP pod postacią rejestrowanych koncertów.
Zespół stworzyli i tworzą laureaci najważniejszych festiwali piosenki artystycznej.

Marek Andrzejewski – śpiew, kompozycje, teksty, gitara,
Jan Kondrak – śpiew, kompozycje, teksty,
Piotr Selim – śpiew, kompozycje, instrumenty klawiszowe,
Jola Sip – śpiew, kompozycje, teksty,
Tomasz Deutryk – perkusja, śpiew,
Krzysztof Nowak – gitara basowa, kompozycje,
Katarzyna Wasilewska – skrzypce, śpiew,
Piotr Bogutyn – gitara elektryczna

Informacja o Dominiku Mielko (pianiście, klawesyniście)

Ukończył studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie klawesynu profesora Leszka Kędrackiego i klasie kameralistyki profesora Władysława Kłosiewicza .

W roku 2010 uczestniczył w kursie pianistycznym Vladimira Ashkenaziego w Londynie. 

W latach 2010-13 studiował w Royal Northern College of Music w Manchesterze w klasie fortepianu Colina Stonea, w klasie klawesynu Juliana Perkinsa, Terenca Charlstona.

Jako klawesynista brał udział w różnych przedsięwzięciach orkiestr: The Rosamund Baroque Ensemble i RNCMSU Bach Ensamble  m.in. wykonując kantaty Georga Haendla w St. Martin in the Fields w Londynie czy Oratorium Wielkanocne Jana Sebastiana Bacha w St. Ann’s Church w Manchesterze.

Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzyczna II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie. 

Aktualnie jest klawesynistą Filharmonii Lubelskiej, współpracuje z Orkiestrą Trybunału Koronnego oraz Instytutem Muzyki UMCS.

 

Informacja o Annie Dudzie Ziętek (osobie prowadzącej Galę w Teatrze Starym)

dr nauk prawnych, germanista, tłumacz przysięgły, nauczyciel akademicki. Prawo studiowała w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie i w Ludwig Maximilian Universität w Monachium, gdzie pisała także rozprawę doktorską, germanistykę w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Johannes Guttenberg Universität w Mainz.

Publikuje artykuły z dziedziny prawa i mediów w prasie specjalistycznej. Jest autorką filmów dokumentalnych (m.in. „Bohater w skali mikro”, „Droga”, „Powrót”, „Moja głowa mnie zwiodła”), reportaży i felietonów społecznych, kulturalnych, informacyjnych, interwencyjnych dla TVP Lublin (realizator i autor scenariusza cyklu filmów dokumentalnych o „trudnej młodzieży”, która z powodu demoralizacji albo popełnionych czynów karalnych znalazła się w ośrodkach kuratorskich „Na imię mam…”, cyklu reportaży o beneficjentach instytucji pomocy społecznej, autor i realizator cyklu reportaży o tematyce naukowej i biznesowej „Einstein dla biznesu” i „Laboratorium biznesu”, współrealizator telenoweli dokumentalnej „Zupełnie zwyczajne życie”, autor felietonów i reportaży do programów „Zdarzenia” „Magazyn weekendowy”, „Wakacyjne spotkania”, „Lubelskie-smakuj życie”, „Panorama lubelska”), TVP 1 („Celownik”, „Kontakt”, „Kawa czy herbata”), TVP 2 („Ekspres reporterów”, „Stop reportaż”, „S.O.S”), TVP Info („Reportaż z prawdziwego zdarzenia”, „16/16”), TVP Polonia („Polska z bocznej drogi”), filmów promocyjnych, reklamowych m.in. dla OIC, KWP, MUP, BŻ. Od września 2010 roku wydawca i gospodarz codziennego programu na żywo „Zobacz, co słychać” w TVP Lublin. Jest trzykrotną stypendystką programów naukowych w Monachium i Mainz. Współpracowała z WDR i Arte. Filmy jej autorstwa prezentowane były na festiwalach filmowych i w ramach pokazów specjalnych. Najważniejsze wyróżnienie to główna nagroda „Boundless Media Award” w międzynarodowym konkursie filmowym organizowanym przez UNESCO, EBU, COPEAM, TV France, NPS, WDR za film „Mixed Couple”, którą odebrała w 2007 roku w Paryżu. Brała udział w konferencjach medialnych, warsztatach filmowych i warsztatach dziennikarskich m.in. w Kolonii, Paryżu, Bonn, Amsterdamie. W maju i czerwcu 2008 r. na zaproszenie TV niemieckiej wraz z 11 dziennikarzami, scenarzystami i reżyserami z całego świata, jako jedyna dziennikarka z Polski, wzięła udział w miesięcznym cyklu szkoleń i warsztatów Academy for Intercultural Journalism w Kolonii, Bonn (WDR, Deutsche Welle). Współpracowała z ZDF w Mainz, gdzie zrealizowała reportaż pt. Jaimee. W 2008 roku otrzymała stypendium dla dziennikarzy i polityków w Bonn i Brukseli. W styczniu 2009 roku uzyskała kartę ekranową prezenterską.

Partnerzy