ZAZ Misericordia organizatorem Pikniku Integracyjnego

Zakład Aktywności Zawodowej Misericordia zorganizował  na zlecenie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie Piknik Integracyjny dla podopiecznych Domów Pomocy Społecznej i Domów Dziecka z woj. lubelskiego. Piknik odbył się 10 czerwca 2014 roku na terenie Domu Pomocy Społecznej w Matczynie. Piknik otworzyła Aleksandra Warmińska, Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie wraz z Elizą Pielachą, Dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Matczynie. W imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego Krzysztofa Hetmana list okolicznościowy wraz z podziękowaniami dla Pani Dyrektor Aleksandry Warmińskiej odczytał Zbigniew Orzeł – Dyrektor Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. W imieniu Wojewody Lubelskiego Wojciecha Wilka z podziękowaniami wystąpił Albin Mazurek – Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Gości przywitał również Paweł Pikula – Starosta Powiatu Lubelskiego oraz ks. Tadeusz Pajurek – Prezes Charytatywnego Stowarzyszenia Niesienia Pomocy Chorym „Misericordia”. Gospodarze Pikniku powitali również: mieszkańców domów pomocy społecznej i placówek opiekuńczo – wychowawczych wraz z opiekunami i dyrektorami, Kazimierza Radko – Wicestarostę Powiatu Łęczyńskiego, Stanisława Mościckiego – Zastępcę Prezydenta Chełma oraz Jolantę Gierasimiuk – Dyrektora Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Chełm.Podczas pikniku ZAZ Misericordia zapewnił wiele atrakcji. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać koncertu chóru Gospel Project, poezji śpiewanej w wykonaniu Daniela Klimiuka ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Misericordia” w Lublinie oraz muzyki rozrywkowej w wykonaniu Jacka Rumińskiego, Janusza Woźniaka i Anity Woźniak. Muzyka zachęciła uczestników do wspólnej tanecznej zabawy przy scenie.Niezwykłą atrakcją był pokaz umiejętności strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Bełżycach. Strażacy zaaranżowali akcję gaszenia płonącego samochodu, zaprezentowali sprzęt oraz wyposażenie samochodów strażackich, przygotowali również zabawę w pianie. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zapewnili atrakcję w postaci maskotki policyjnej – sierżanta Poli, z którą chętnie robiono sobie pamiątkowe zdjęcia. Dzieci miały możliwość zasiąść za kierownicą radiowozu policyjnego. Niezapomnianym przeżyciem okazały się pokazy motocyklistów. Wielu uczestników miało okazję po raz pierwszy odbyć przejazd na motorze. Uczestnicy doskonale bawili się w towarzystwie psów, które na co dzień pracują w ramach dogoterapii. Tę atrakcję zapewnili wolontariusze z Centrum Terapii i Diagnozy „Inicjatywa” w Puławach. Atrakcji podczas pikniku nie było końca. Obecni mogli wziąć udział w zabawach i konkursach zorganizowanych przez wolontariuszy z Domu Pomocy Społecznej w Matczynie oraz wolontariuszy Fundacji Dr Clown. Na zwycięzców konkursów czekały liczne nagrody – sprzęt sportowy, hula-hop, szachy i mnóstwo słodyczy.

Piknik to nie tylko konkursy i zabawy, ale również dobre jedzenie. Uczestnicy mieli okazję spróbować potraw z grilla przygotowanych przez Zakład Aktywności Zawodowej Charytatywnego Stowarzyszenia Niesienia Pomocy Chorym Misericordia. Przez cały czas trwania imprezy dostępne były stoiska z watą cukrową, pop cornem i lodami włoskimi, które cieszyły się zainteresowaniem ze względu na przepiękną słoneczną pogodę.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwał zespół karetki z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie.

Piknik odbył się w ramach Programu KIK/55: „Poprawa jakości usług świadczonych w domach pomocy społecznej i placówkach opiekuńczo – wychowawczych” obszaru tematycznego Ochrona Zdrowia Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy.

DSC04484 (1) DSC04453 (1) DSC04512 (1) DSC04461 DSC04528 (1) DSC04585 DSC04622 (1) DSC04560 DSC04625 (1) DSC04627 DSC04667 DSC04671 (1) DSC04527 (1) DSC04600 (1)